Swatch x Omega - kosmiczna kolaboracja

Swatch x Omega - kosmiczna kolaboracja

 

Odbiegnijmy na chwile od tematu butów (oczywiście nie na zawsze). W dzisiejszym artykule przybliżę wam niesamowicie kosmiczną kolaboracje. Dwie świetne marki na rynku zegarków Omega ze Swatch’em połączyły siły i wspólnie powstała niesamowita linia Bioceramic MoonSwatch.

 

Powstało 11 różniących się kolorystyką i detalami wersji, które określane są mianem „misji”. Każda z nich nawiązuje barwą oraz detalami do wybranej planety, gwiazdy lub satelity z naszego układu (ponieważ inspiracją dla wzornictwa kolekcji był kosmos). I tak mamy miedzy innymi. Mission to the Moon, Mission to Mars, Mission to Jupiter, Mission to Saturn itd. O tym jaki zegarek posiadamy przypomni zaślepka zakrywająca baterię, na którą nadrukowano zdjęcie obiektu kosmicznego, od którego model wziął swoją nazwę.

 

Przedstawię teraz kilka kolorystyk, które moim zdaniem warto rozważyć. 

 

MISSION TO MERCURY

 

Intensywny odcień szarości i metalicznie szary pasek VELCRO© nadają temu zegarkowi profesjonalny charakter. Wskazówka sekundowa chronografu, wskazówki mniejszych tarcz i skala tachymetru są białe. Tło mniejszych tarcz i bezela jest czarne. Wszystkie wskazówki godzinowe, minutowe i sekundowe chronografu, a także znaczniki godzin mają powłokę Superluminova, znakomicie widoczną w ciemności. 

 

MISSION TO VENUS - propozycja dla kobiet

 

W tej bardzo ciekawej propozycji biały pasek równoważy prześliczny pudrowo różowy kolor tarczy. Owalne mniejsze tarcze z elementami przypominającymi diamenciki na obrzeżach dodają mu kobiecej elegancji. Wskazówki godzinowe, minutowe oraz sekundowe chronografu i licznika są także różowe.

 

 

MISSION TO THE MOON - najbardziej uniwersalna propozycja

 

Wszystkie wskazówki i skala tachymetru są białe, podobnie jak oryginalny Moonwatch. Na każdej tarczy znajdują się oznaczenia OMEGA X SWATCH, kultowe logo Speedmaster oraz nowe logo MoonSwatch. Konstrukcja szkiełka, „ukryte” S pośrodku szkła kryształowego, drobny, wyrafinowany kolisty wzór na zewnętrznym pierścieniu tarczy i mniejszych tarczach.

Powrót do blogu