Nowości odzieżowe idealne na zimę - Kaws x Uniqlo i Supreme

Kaws, artysta wpływowy na kulturę uliczną

Kaws, a właściwie Brian Donelly, to nowojorski artysta będący częścią sztuki współczesnej i kultury ulicznej. Kaws to projektant, malarz, rzeźbiarz potrafiący dostosować się do każdego otoczenia. Naukę animacji rozpoczyna po sukcesie w słynnej School of Visual Arts w Nowym Jorku. Bardzo szybko zajął się graffiti na ulicach Nowego Jorku. Prawdziwa postać undergroundowego nurtu i defraudacji brandingu, eksploduje w oczach świata swoją kreacją, która podąża za nim teraz, postacią Companion. Jest łatwo rozpoznawalna postać z krzyżami w miejscu oczu, przypominająca styl Disneya i będąca częścią twórczego podejścia podobnego do Takashi Murakami i jego kwiatów. Ale to, co czyni go sławnym to współpraca z Uniqlo.

Nowosci odziezowe idealne na zime Supreme Uniqlo_2

Kaws X Uniqlo, kultowa kolekcja

Kaws to nie tylko prosty artysta, to przede wszystkim projektant z wyraźnym wyczuciem mody. Artysta z Brooklynu ponownie dołączył do projektowania klasycznej garderoby męskiej i damskiej japońskiej marki Uniqlo. Dzięki kilkukrotnej współpracy dołączył do swojego świata za pomocą grafik przedstawiających jego słynnego Towarzysza. W ten sposób znajdujemy pierwszą serię T-shirtów, Crewneck, Hoodie i Peluche na uniwersum Peanuts. To właśnie jego wydana w 2019 roku kolejówką T-shirtów zelektryzuje społeczność i dosłownie doprowadzi fanów artysty do szaleństwa. Oferuje nam wspaniałe t-shirty na których znajdujemy jego charakterystyczne animacje. Znajdujemy więc T-Shirt Kaws Pink Bff White, THE lub T-Shirt Kaws Gone White. Wyprzedane w ciągu kilku minut na stronie Uniqlo, te dzieła są obecnie uważane za przedmioty kolekcjonerskie. Na naszej stronie znajdą państwo 3 koszulki oraz dwie bluzy.

Nowosci odziezowe idealne na zime Supreme Uniqlo_3

Wielu z was mogło się już spotkać ze słynnym już na cały świat, czerwonym box logo, lecz jest to o wiele więcej niż bluza z wyszytym logiem, więc czym tak naprawdę jest Supreme oraz skąd wziął się globalny hype tej marki? 

 

Żeby znaleźć odpowiedzi na te pytania, musimy się cofnąć w czasie do 1994r. Supreme to Marka założona w kwietniu 1994 roku przez Jamesa Jebbia - managera streetwearowej marki Stussy. Od samego początku marka jak i sklep były mocno związane z kulturą skate i hip-hop. Pierwszy sklep, który został otwarty w Nowym Yorku, był stworzony przez skejtów dla skejtów. Wówczas sklep bazował na sprzedaży decków wraz z akcesoriami oraz ubraniami marek lubianymi w tym właśnie środowisku, żeby ściągnąć do siebie ludzi, w międzyczasie zaczęli eksperymentować z własnymi bluzami oraz koszulkami ze słynnym box logo. 

Nowosci odziezowe idealne na zime Supreme Uniqlo_4

Lecz jak ze sklepu dla skaterów powstała marka znana i uznawana na całym świecie w kulturze streetwear i nie tylko? Cały hype zaczął się gdy Supreme podjęło się kolaboracji, najpierw z artystą Damienem Hirst polegającą na stworzeniu decków, przez którą entuzjaści sztuki zaczęli obserwować tą właśnie Markę.  To Tylko zapoczątkowało lawinę kolaboracji, których podejmowało się Supreme i zaprowadziło ich to do współpracy z markami takimi jak Nike, Jordan, Lacoste, The North Face czy nawet francuskim domem mody, jakim jest Louis Vuitton.

Nowosci odziezowe idealne na zime Supreme Uniqlo_5

Stąd też i my widząc duże zainteresowanie marką postanowiliśmy wprowadzić na nasz sklep ich produkty. Zaczynając od wszystkich dobrze znanym Air Force 1 Supreme, po bluzy na najnowszy sezon Winter 2023. Dzisiaj opowiemy wam więcej o ubraniach bo artykuł o butach już znajduje się na naszej stronie. Staranne wykonanie, dobre przeszycia oraz krój powodują że bluzy Supreme rozchodzą się jak szybie bułeczki i rosną stałe na wartości. Bluza Supreme Satin Appliqué nada twojej szafie niezwykłego wyrazu gdyż napis z tylu jest odblaskowy.

Powrót do blogu