Najlepsze buty na lany poniedziałek

To już 1 kwietnia, dzień na który czeka każdy bez znaczenia czy mały czy duży. W głębi serca każdy z nas jest dzieckiem. Warto pielęgnować w sobie oraz w rodzinie takie tradycje. Dlatego dzisiaj zagłębimy się w temat typowo Wielkanocny - Lany poniedziałek (Śmigus Dyngus).

Lany poniedziałek - krótka historia

Jaki jest początek śmigusa-dyngusa w Polsce? Skąd się wziął ten obyczaj? Dokładna data nie jest znana, choć pierwsze wzmianki sięgają już XV wieku. Lany poniedziałek ma więc swoje długie lata, a nawet… wieki. Obrzęd wywodzi się natomiast z tradycji słowiańskiej. Mężczyźni (kawalerowie) polewali wodą swoje wybranki (panny) na znak, że te im się podobały. W każdym regionie w Polsce obchodzi się go trochę inaczej ale … przejdźmy już do sprawy obuwia.

Inspiracje obuwnicze na Śmigus Dyngus

Warto przemyśleć jednak w co obierzemy się w ten dzień. Odradzamy wszelkie buty z zamszu oraz z jego domieszkami, gdyż bardzo źle znosi kontakt z wodą. Zamszu niestety nie da się odnowić. Materiał ten jest bardzo miękki i lubi się ścierać. Woda tylko pogłębi nieodwracalnie wasze zabrudzenia.

To samo tyczy się butów wykonanych z innego materiału tj. Nubuku.Przede wszystkim warto pamiętać, że butów ze skóry nubukowej nie można czyścić w pełnym zanurzeniu, a nawet przy użyciu mokrej ściereczki. Wszelkie zabrudzenia z materiału należy więc usuwać na sucho.

Zatem jakie buty polecamy?

Buty na lany poniedzialek_2

 

Adidas Yeezy Slide sprawdzą się idealnie jako najlepsze buty na lany poniedziałek. Są to klapki gumowe wykonane z miękkiej pianki Eva dopasowującej się do stopy podczas chodzenia. A zatem będą idealne na całodniowe oblewanie się wodą. Bardzo szybko schną, a co najważniejsze woda w nie wsiąknie w ich strukturę i pozostaną bez większych zmian.

Drugą naszą propozycją na tradycje śmingusa-dyngusa są Adidas Yeezy Foam Runner. Ten nieco futurystyczny model zawładną serca wielu wielbicieli kolaboracji Adidas x Kanye West. Na tą zabawę wodną bedą jak znalazł. Są również wykonane z miękkiej pianki która nie wchłania wody a dzięki wielu otworom z łatwością woda z nich wypłynie.

Buty na lany poniedzialek_3

 

Buty na wiosnę

Jeżeli jesteśmy już przy tradycjach to warto rownież wspomnieć o tradycji na prezenty. Ale to nie byle jakie bo na modne buty. Aby sneakersy posłużyły nam zarówno w deszcz jak i słońce proponuję tutaj skórzane propozycje w stonowanych kolorach. Dobrym przykładem obuwia będą Jordan 4 Bred Reimagined. Nadadzą się idealnie w poniedziałek wielkanocny podczas oblewania wodą. Po ówczesnej ich impregnacji mamy pewność, że podczas oblewania z pistoletów na wodę te buty nam nie przemokną. Również są bardzo dobrym wyborem na wiosnę dzięki kolorystyce składającej się z czerni, szarości oraz dobrym elementów czerwieni. Kupno butów może wiązać się z nieodpowiednio dobranym rozmiarem. Na szczęście na naszym sklepie mają państwo aż 14 dni na zwrot lub wymianę.

Buty na lany poniedzialek_4

Podsumowując najlepsze buty na lany poniedziałek znajdą państwo w jednym miejscu - na stronie moyen.pl. Dzięki nam świątecznej tradycji śmingusa-dyngusa stanie się zadość.

Pozdrawiamy i życzymy Wszystkim Wesołego Alleluja

Powrót do blogu