Jak czyścić Adidas Handball i Adidas Campus? Jak czyścić buty zamszowe?

Kupiłeś buty z zamszu i nie wiesz jak zabrać się za ich czyszczenie? W tym artykule obalimy mit mówiący o tym że ciężko jest wyczyścić buty zamszowe.

Jak czyscic Adidas Handball i Adidas Campus_2

Buty zamszowe to już od kilku lat są prawdziwym hitem. Zamsz to rodzaj wyprawionej skóry zwierzęcej, pozbawionej warstwy licowej. Charakteryzuje się miękkością, przyjemnością w dotyku i krótkim włóknem, które tworzy charakterystyczny meszek. To dlatego pokochało go tysiące klientów. Jest on coraz częściej stosowany w sneakersach zwłaszcza firma Adidas niezwykle ceni sobie ten materiał w modelach takich ja - Campus czy Handball Spezial. 

Jak czyscic Adidas Handball i Adidas Campus_3Jak czyscic Adidas Handball i Adidas Campus_4

4 kroki – jak czyścić zamszowe buty sportowe?

Wystarczą 4 kroki, aby doprowadzić do ładu nawet najbardziej zabrudzone buty z zamszu!

 

Krok 1 - sznurówki oraz wkładki

Warto zadbać także o brudne sznurówki oraz wkładki. Na początku wyjmij je z butów, następnie wypierz ręcznie - tutaj świetnie sprawdzi się wielozadaniowe mydło galasowe. Pozostaw do wyschnięcia.

 

Krok 2 - pozbądź się wierzchnich zabrudzeń
Następnym krokiem w czyszczeniu zamszowych butów sportowych to przetarcie ich wierzchniej warstwy NA SUCHO, szczotką z miękkim włosiem. Dokładnie wyczesz każdą z partii buta. Następnie nałóż piankę do mycia butów zamszowych i dokładnie rozprowadź ją po całej powierzchnii za pomocą szczotki do zamszu. Odłóż buty do wyschnięcia. 

 

Krok 3 – usuń głębsze zabrudzenia
Krok trzeci to usuwanie głębszych zabrudzeń które nie zeszły podczas wyczesywania. Jeśli pozbyłeś się już piasku, kurzu i błota, zapewne na zamszu zostały plamy, które nie wyglądają atrakcyjnie. Warto użyć tutaj gumki do zamszu, a następnie szczotki. Zabrudzenia na skórzanych elementach można przetrzeć za pomocą mokrych chusteczek (np. Dziecięcych). Następnie dokładnie wyczesz buty szczątka do zamszu, a w bardziej niedostępnych miejscach sprawdzi się szczoteczka do zębów. 

 

Krok 4 – zaimpregnuj buty 

Dłuższe i odstające włoski możesz przyciąć za pomocą nożyczek. Pamiętaj o impregnacji gdyż jest to kluczowy krok aby zachować świeżość twoich butów na dłużej. Użyj do tego specjalnego spray’u który kupisz w każdym sklepie obuwniczym. Podstępu tak jak napisano na opakowaniu, zwykle należy w odległości około 20 cm rozpylić specyfik po zewnętrznej warstwie butów omijając podeszwę. 

Jak czyscic Adidas Handball i Adidas Campus_5

I gotowe! Walce nie było to takie trudne prawda? Spróbuj koniecznie tego sposobu aby przedłużyć życie twoim butom na lata.

Powrót do blogu