The North Face - najcieplejsze kurtki na sezon jesienno zimowy

Marka The North Face zrodziła się z ogromnej miłości do gór, ciągłej potrzeby obcowania z naturą i nieustannej chęci podejmowania nowych wyzwań. Za jej powstaniem stoi Douglas Tompkins, milioner i ekolog, który pozostawił po sobie monumentalne dzieło. Wykupił tereny w Argentynie i Chile liczące setki tysięcy hektarów i oddał je prawowitemu właścicielowi – przyrodzie, tworząc rezerwaty. Marka The North Face jest dokładnym odzwierciedleniem ideałów, jakimi kierował się Tompkins. Nazwa oznacza „północne zbocze” – północne zbocza gór uznawane są za bardziej nieprzystępne i trudniejsze do zdobycia niż południowe.

Nuptse najcieplejsze kurtki zimowe_2

Ale dość już o samej marce, która notabene z małego sklepiku przerodziła się w globalny sukces. Chcielibyśmy zaprezentować wam nasz asortyment czyli najcieplejsze kurtki na jesienne oraz zimowe chłody.

Nuptse najcieplejsze kurtki zimowe_3

Nieśmiertelna klasyka czyli The North Face 1996 Retro Nuptse Jacket. Puch high fill to pewna i niezwykle skuteczna ochrona przed zimnem nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach. Szybkoschnący materiał nie jest oddychający dzięki czemu żadne deszcze, czy opady śniegu Ci niestraszne. Dodatkowo trwałe, hydrofobowe wykończenie tkaniną ripstop zapewniające jeszcze większą ochronę przed wilgocią. Kaptur można zwinąć do kołnierza, a cała kurtka jest bardzo poręczna i z łatwością zmieści się do plecaka czy walizki. Zapięcia z taśmami Velcro przy mankietach i regulacja u dołu pozwalają uzyskać optymalne, komfortowe dopasowanie. Kurtka posiada 3 zasuwanie kieszenie, a jedna z nich znajduje się we wnętrzu dzięki czemu możemy bezpiecznie przechowywać w niej np. Gotówkę. Jej lekkość nie będzie krępowała żadnych z twoich ruchów. Puch do kurtki jest pozyskiwany humanitarnie. Responsible Down Standard. Certyfikat R.D.S. gwarantuje, że producent wdrożył u siebie zalecenia, których celem jest zminimalizowanie cierpień ptaków hodowlanych (m.in. - zobowiązanie do zaniechania pozyskiwania puchu i pierza z żywych ptaków oraz karmienia ptaków siłą czy ścisła kontrola każdego etapu łańcucha dostaw przez profesjonalną, niezależną jednostkę cerytfikującą). 100% puchu i pierza, zawartego w produkcie, pochodzi z dostaw kontrolowanych.

Nuptse najcieplejsze kurtki zimowe_4

Odbiegnijmy trochę od klasycznego wyglądu kurtki The North Face na rzecz nowości w naszym sklepie - SHERPA NUPTSE JACKET. Nowa odsłona kurtki, wyjątkowo ciepłej wersji najbardziej kultowego stylu kurtki. Krój pozostaje niezmienny, ale materiał to miękki i delikatny polar Sherpa w stylu retro. Na pewno ta kurtka wniesie powiew świeżości do twojej stylizacji. Jeszcze nie jest tak popularna na ulicach dlatego cieżko będzie znaleźć osobę która też taką nosi.

Nuptse najcieplejsze kurtki zimowe_5

Podsumowując nie ważne który model kurtki The North Face wybierzesz, możesz być pewny że mając ją na sobie nie zaznasz chłodu. Ciesz się ciepłem i wygodą także jesienią i zimą.

Powrót do blogu