The North Face 1996 Retro Nuptse - idealna kurtka na zimę

A więc stało się, za oknem pojawił się pierwszy biały puch. Może i szybko stopniał, ale pozostawił po sobie chłód. Najwyższy czas wyposażyć się w ciepłą kurtkę. Ale którą wybrać. Kupowanie kurtek ze względu na modę panującą tylko przez jeden sezon jest niepraktyczne. Należy wybrać jak najbardziej uniwersalną aby starczyła na conajmniej kilka sezonów, a przy tym była ponadczasowa i klasyczna - dzięki czemu z łatwością dopasujemy ją do każdego outfitu.

Nuptse 700 idealna kurtka na zime_2

Historia Nuptse

Oryginalna kurtka Nuptse ukazała się w 1992 roku w interesującym dla firmy The North Face czasie. Otrzymywali informacje zwrotne od sportowców, takich jak alpiniści i USA. Ba nawet Członkowie Korpusu Piechoty Morskiej, nalegali kontynuować innowacje w swoich produktach, co pomogło stworzyć firmie idealny produkt.

Ta kurtka, której nazwa pochodzi od dużej góry, która znajduje się obok Everestu w Nepalu, jest znana z tego, że zapewnia idealną równowagę między ultra-ciepłym, ale także oddychającym materiałem. Ponieważ ma izolację puchową, utrzymuje  ona  lekką i pakowalną strukturę. Podłużne komory wypełnione puchem to także nieprzypadkowy zabieg. Innowacyjny system czterech komór ma za zadanie zapobieganiu przesuwaniu się wypełnienia, przez co nie traciło ono swoich właściwości termicznych i równomiernie utrzymywało temperaturę. Wewnątrz nich znajdziecie naturalny puch, który jest lekki, łatwy do spakowania oraz zapewnia maksymalny poziom ciepła, chroniąc przed ekstremalnymi, górskimi warunkami.

 

Nuptse 700 idealna kurtka na zime_3

Idealnymi modelem na zimę bedzie zatem The North Face 1996 Retro Nuptse Jacket Black. Kultowy design Nuptse ze stoków lat 90. przeniósł się prosto na ulice. Kompaktowa kurtka 1996 Retro Nuptse wykonana z oryginalnej błyszczącej tkaniny ripstop ma pudełkowy krój, kultowe duże przegrody i chowany kaptur. Dzięki tym rozwiązaniom możesz liczyć na suchość i ciepło mimo zimnej i mokrej pogody. W tym sezonie do produkcji  kurtki wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu, by była lepsza dla środowiska.

 

A oto kilka z najważniejszych udogodnień jakie posiada ta ponadczasowa kurtka:

 

- Gęsi puch 700 cuin zapewnia ciepło, a jednocześnie jest wysoce kompresowalny

- Wszyty trzyczęściowy kaptur który można spakować do kołnierza ze stójką

- Bezpieczne kieszenie boczne zapinane na zamek błyskawiczny

- Możliwość spakowania kurtki do prawej bocznej kieszeni

- Mankiety z wszytą gumką i regulowanymi taśmami zapinanymi na rzep oraz pętlami Triclimate® z kompatybilnymi zatrzaskami

- Sznurek przy obszyciu do regulacji

 

Skusić się i zapewnisz sobie ciepło i wygodę na lata?

Powrót do blogu