Porównanie Jordan 1 High Unc vs Unc Toe

Dwie bardzo podobne do siebie pary butów. Poznaj ich historie i wybierz swój ulubiony wariant.

Jordan 1 High Unc vs Unc Toe_2

Zaczniemy od krótkiego opisu Jordan 1 High University Blue. Wariant kultowych Jedynek z 1985 roku pojawi się w barwach drużyny Tar Heels, czyli ekipy z Oniversity of North Carolina, w której grał Michael Jordan zanim przystąpił do NBA i Chicago Bulls.Mamy zatem konstrukcję dość nietypową, ponieważ projektanci spod znaku Jumpmana zestawili ze sobą bazowe panele ze skóry oraz nakładki z zamszu. Ten pierwszy materiał, który został użyty w bocznych sektorach buta oraz na górze toeboxu, mamy w kolorze białym. Z kolei zamsz wykorzystany przy wiązaniu, wokół noska i na tyle jest zabarwiony na błękitno. To jeszcze nie koniec zabawy, ponieważ boczny skórzany Swoosh oraz kołnierz to kontrastowa czerń. To wszystko osadzili na biało niebieskiej podeszwie. Na koniec wspomnimy jeszcze, że w pudle z butami znajdziemy dwa komplety sznurówek: błękitne i czarne.

Jordan 1 High Unc vs Unc Toe_3

Kolorystyka UNC, inspirowana barwami szkolnymi Uniwersytetu Północnej Karoliny, to obecnie klasyczny wybór marki Jordan. Zwłaszcza, że był to college, do którego Michael Jordan uczęszczał przez 3 lata, pomiędzy 1981 a 1984 rokiem. Ta kolorystyka oparta jest na tej samej kolorystyce, co legendarny Bred Toe czy Jordan 1 Retro Shattered Backboard. Połączenie tego blokowania kolorów z genialnym docieraniem nadaje parze niesamowity, a jednocześnie czysty wygląd, w końcu dlatego świat sneakersów oszalał na ich punkcie. But oparty na klasycznej, wysokiej jakości skórzanej podeszwie oraz panelach barwionych na specjalny odcień UNC bieli i kontrastowej czerni. Całość uzupełni biała podeszwa środkowa z niebieskim spodem. To świetna propozycja i mocny konkurent dla Jordan 1 High Unc. Cenowo również wypadają bardzo korzystnie biorąc pod uwagę, że są to jednak Jordan 1 High. U nas w sklepie znajdziecie je za 1199 zł, natomiast Jordan 1 High Univeristy Blue są w cenie od 2699 zł.

Jordan 1 High Unc vs Unc Toe_4

Podsumowując te dwie świetne parki nadadzą się do każdego outfitu. I tutaj od was zależy czy lubicie buty z dodatkiem zamszu takie jak Air Jordan 1 Retro High University Blue czy jednak wolicie wykonanie całkowite ze skóry które występuje w Air Jordan 1 Retro High OG UNC Toe.

Powrót do blogu