Jordan 4 Blank Canvas oraz Black Canvas - mała różnica w nazwie a wielka w wyglądzie

Zacznijmy od przedstawienia sylwetki Jordan 4 Blank Canvas. Ten neutralny model z dosłownym odrobiną koloru to kolorystyka nadająca się do każdego outfitu. Kremowy materiał płócienny pokrywa cholewkę od przodu do tyłu jaśniejszym, białawym odcieniem zdobijącym punkty akcentujące: logo Jumpman i skrzydła podtrzymujące na sznurowadłach. Odwróć but, a zobaczysz motywację stojącą za nazwą "Blank Canvas" na podeszwie zewnętrznej. Żywe plamy czerwieni, szarości, żółci i błękitu, których można się spodziewać na dosłownym pustym płótnie, są rozrzucone po podeszwie zewnętrznej, oferując zaskakujący pop koloru. Jedną z cech, która mogła ci umknąć, jest brak siatki siatkowej w zwykłych miejscach na języku, bocznych i przyśrodkowych częściach górnej. Ale nie umniejsza to zbytnio standardowej sylwetki AJ4.

Jordan 4 Blank Canvas oraz Black Canvas_2

W ostatnich kilku sezonach panuje szaleństwo na punkcie barwienia, customizacji i wyrażania siebie poprzez kolorowe sneakersy. Idealną propozycją dla fanów takiej ekspresji powinny być poniższe Air Jordan 4 „Blank Canvas”. Biaława cholewka? Jest! Płócienna konstrukcja? Jest! Potencjał do barwienia? Ogromny! Czego chcieć więcej? Na nasze szczęście ekipa designerów spod znaku Jumpmana dokłada do tego jaśniutką podeszwę.

Jordan 4 Blank Canvas oraz Black Canvas_3

Buty Air Jordan 4 Retro SE „Black Canvas” mają neutralną kolorystykę, która przywodzi na myśl niezwykle rzadki model Carhartt x Air Jordan 4 Eminema. Mid top ma czarną płócienną cholewkę z tonalną zamszową nakładką na przednią część stopy i szarymi formowanymi oczkami. Dopasowany szary Jumpman zdobi piętę i tkaną metkę na języku, zaakcentowaną szkarłatnym logo Flight dla ostrego wybuchu kontrastujących kolorów. Te Jordany mają dwukolorową poliuretanową podeszwę środkową z widoczną amortyzacją Air-sole w pięcie. Buty zarówno trafią do fanatyków sportu oraz stylu ulicznego. Łącząc oba te style można stwierdzić, że są to wyjątkowe sneakersy. Mają wysokiej jakości materiał, który zapewnia wytrzymałość i trwałość.

Jordan 4 Blank Canvas oraz Black Canvas_4

To co jest wyjątkowe w tym wydaniu Czwórek to ich konstrukcja. Ekipa designerów amerykańskiej marki zrezygnowała ze skóry i zastąpiła ją płótnem, które zdominowało niemalże całą cholewkę. Jedynym odstępstwem jest zamszowa obudowa toeboxu i tył z tworzywa, na którym umieszczono Jumpmana. Całość została zabarwiona na czarno i jedynie wspomniany wyżej Jumpman, jak również oczka na sznurówki, są w kolorze szarym. Czarna jest także siateczka na boku, język, sznurowanie i wyściółka. Wszystko to będzie spoczywało na biało szaro czarnej podeszwie z czerwonymi akcentami od spodu.

Powrót do blogu