Czy moda streetwear może być luksusowa?

Moda streetwear na dobre zagościła już w naszych codziennych stylizacjach. Nie jest już kojarzona jedynie z młodzieżą, ale też również z luksusem. Co na to wpływa? Czemu ceny odzieży i obuwia streetwear i high fashion tak szybko skaczą do góry? W tym artykule przybliżamy Państwu czym tak naprawdę jest streetwear …

Kolaboracje z wielkimi gwiazdami nie tylko mody

Dwa wielkie giganty - Adidas i Nike - jeżeli chodzi o produkcję obuwia typu streetwear, co chwila prześcigają się w oryginaleniszysch pomysłach. Jak przyciągnąć do siebie klienta aby został na dłużej. Czy to w produkcji wygodnego obuwia, Adidas szczyci się technologią Boost, a Nike - Air Sole. Padło rownież na kolaboracje ze znanymi osobistościami. Skupmy się na firmie Nike i jej 2 głośnych i cały czas modnych w trendach kolaboracjach z amerykańskim raperem Travisem Scottem, oraz niestety zmarłym już założycielem marki Off White - Virgil Abloh. To właśnie dzięki tym dwóm głośnym postaciom firma Nike dotarła do różnych grup społecznych które chcąc czy nie chcąc zaczęły dostrzegać w streetwearze coś więcej niż modę uliczną. Stał się on modą high-end. Tak głośne kolaboracje wychodziły jednak w bardzo małych nakładach, niestety nie starczących na pokrycie zainteresowania nimi. Wówczas ceny każdego z tych produktów szybowały mocno do góry. Sprawiło to iż stały się one niesamowicie limitowanymi projektami. Luksusowy streetwear bo tak już można go nazywać pokazał, że marki streetwearowe mogą pomóc w wyrażaniu siebie. Odzież która do niedawna była tylko modą uliczną potrafi kosztować kilka bądź klikanaście tysięcy złotych.

Czy moda streetwear moze byc luksusowa_2

Kreator streetwear premium - Kanye West

Bez dwóch zdań amerykański raper Kanye West który podjął się w 2015 roku współpracy z marka Adidas stworzył kultowy streetwearowy dress code. Stworzył on sneakersy Yeezy - uważane za najwygodniejsze buty i do ćwiczeń i do użytku codziennego. Kreator ponadczasowej mody streetwear udowodnił, że to już nie tylko obuwie, a styl bycia. Cała jego persona została oddana w jego projektach. Luksusowa modna to zarazem limitowana moda. Kupując dany produkty nie chcemy abyśmy mijali go ciągle na ulicy. Chcemy być oryginalni, a streetwear high fashion nam to zapewnia.

Kanye West miał również ciekawy epizod z którego narodziła się kolaboracja Yeezy Gap Balenciaga. Połączenie mody z 3 różnych światów - uniosło to zadanie bardzo dobrze. Dzięki temu kreowanie mody streetwear weszło na wyższy etap. Bluzy oraz koszulki tego projektu do dzisiaj rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Czy moda streetwear moze byc luksusowa_3

Marki streetwearowe - które zmieniły o nim światopogląd

Kim był Virgil Abloh? Ubrania z jego kolekcji nosiły siostry Kardashian, Jenner i Hadid. Virgil Abloh, założyciel marki Off-White i dyrektor artystyczny męskiej linii Louis Vuitton, był kimś więcej niż projektantem. Wymyślał całe uniwersum, w którym grał rolę superbohatera. Pokazał że klasyczny styl streetwear już dawno poszedł do lamusa. Teraz ważny jest projekt i jego przedstawienie dla potencjalnych kupujących. Charakterystyka streetwearu jaką nadał na zawsze zmieniła jego postrzeganie. Luksusowa męska odzież uliczna stała się czymś rozchwytywanym i pożądanym przez wszystkie społeczne szczeble. Udowodnił swoimi projektami, że streetwearowe stylizacje mogą być też eleganckie jak i z pazurem. Off White stał się markową i ekskluzywną kolekcją którą każdy chciał mieć. Dzięki kreatywności luksusowej marki stał się on modą high end.

Charakterystyka streetwearu

Początkowo była to pospolita moda uliczna, która utożsamiała się z młodymi chłopakami jeżdżącymi na deskorolkach przechodzących młodzieńczy bunt. Te czasy streetwearu minęły bezpowrotnie. Teraz nastała era streetwearu high-end. Za co ludzie pokochali ten styl? Za odwagę i możliwość wyrażania siebie. Streetwear z łatwością można pomieszać z różnymi stylami i akcesoriami. To właśnie jego plastyczność przyciąga coraz więcej miłośników. Luksusowe marki streetwearowe prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach i odważniejszych krojach. Wytyczają niesamowite trendy. Łączą akcesoria streetwear z luksusowymi materiałami, dzięki czemu powstają niesamowite projekty. Odzież miejska na zawsze zmieniła swój charakter i podniosła rangę w tworzeniu stylu.

Czy moda streetwear moze byc luksusowa_4

Streetwear sprzymierzeńcem

Kiedy streetwear stał się moda high-end? Wtedy kiedy ludzie dostrzegli w nim nie tylko modę uliczną, ale również szanse na wyraźnie siebie. Trendy streetwearowe są obecnie bardzo popularne. Każda blogerka modowa ma w swojej szafie elementy modowe z tego stylu. I to właśnie jest piękne - że każdy z nas może nosić streetwear. Umiejętność polaczenia sieciówkowych ubrań z ponadczasową modą streetwear jest czymś naprawdę przydatnym. Projektanci luksusowych marek który na dobre zagościli w świecie streetwearu nadają mu niewyobrażalnej klasy. Podnoszą znaczenie duchu streetwear.

Streetwear - moda luksusowa

Streetwear już od kilku lat zmienia się w modę luksusową. Ale czy od zawsze tak było? Styl streetwear męski wywodzi się od młodych chłopaków będących fanatykami jazdy na deskorolce. Buty Nike mają nawet swoje specjalnie wydanie - Nike Dunk SB, które dzięki zastosowaniu wiele udogodnień idealnie nadają się do jazdy na desce. Coraz to więcej luksusowych marek streetwearowych wchodzi na rynek z wielki przytupem. Chcą się wyróżnić i zaproponować swoim odbiorcom coś nowego. Trendy streetwear aktualnie krążą wokół 2 marek Adidas oraz Nike.

Czy moda streetwear moze byc luksusowa_5
Powrót do blogu